Ćwiczenia zwieraczy i muskulatury genitalii męskich

Muskulatura współczesnego człowieka, pozostawia wiele do życzenia. Większość kobiet i mężczyzn uprawia gimnastykę, poprawiając ich sprawność fizyczną, ale zupełnie zapomina o poprawie swojej kondycji seksualnej, którą również można osiągnąć przy pomocy ćwiczeń. Lekarz Arnold Kegel na przełomie lat 40-50, sporządził serię ćwiczeń dla kobiet cierpiących na niewydolność pęcherza moczowego. Kegel stwierdził, że kobiety trenujące swój zwieracz, mogą kontrolować wydalanie. Jednocześnie wykazał również, że zwieracz współdziała podczas orgazmu, co sprawia, że takie treningi mogą wpłynąć korzystnie na pobudliwość seksualną. Wszyscy, którzy poddali się ćwiczeniom, zauważyli, że zwiększyła się u nich intensywność doznań seksualnych. Ćwiczenia poniżej.


--------------------------------------------------------------------------------

Ćwiczenia zwieraczy

Podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych, należy powstrzymać na sekundę wypływ moczu, równocześnie zaciskając pośladki. Z czasem należy zwiększyć przerwę w oddawaniu moczu. Jeśli uda się ją przedłużyć do 12 sekund 3 razy dziennie świadczyć to będzie o dobrej kondycji. Dokładnie takie same ćwiczenie można przeprowadzać podczas erekcji, symulując erekcję poruszając penisem.

Ćwiczenia dla kobiet : wyobraź sobie, że masz w pochwie tampon. Spróbuj go wypchnąć. Uciskaj trzy sekundy i powtórz 10 razy (najlepiej trzy razy dziennie). Prawidłowo umięśniona pochwa działa stymulująco na prącie, a także sprawia, że kobieta odczuwa stosunek kilkakrotnie silniej niż dotychczas.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak pobudzić partnera

Punkt G

Punkt G (zwany też przestrzenią Grafenberga) jest jednym z ośrodków zmysłowych kobiety, bardzo wrażliwym na pobudzanie seksualne. Umiejscowiony jest w pochwie, na głębokości około dwóch palców poniżej wejścia do pochwy, na górnej ściance pochwy i jest wyczuwalny jako niewielka grudka. Pobudzanie punktu G umożliwia osiąganie orgazmu w wyniku ręcznego drażnienia tego obszaru (podczas masturbacji), jak również stosunku w pozycji, gdy członek silnie pociera górną ściankę pochwy.

Stymulacja prostaty

Prostata jest narządem mięśniowo-gruczołowym mężczyzny. Jest umiejscowiona w miejscu połączenia drogi moczowej z płciową. Wydziela substancję, która stanowi 25% spermy oraz wytwarza substancję hormonalne prostagladyny. Prostata jest narządem bardzo wrażliwym na pobudzanie. Kobieta wprowadza delikatnie palec do odbytnicy partnera, wsuwa go maksymalnie daleko. Może wówczas poprzez ściankę odbytnicy od strony podbrzusza, (najbliżej penisa) wyczuć gruczoł prostaty. Delikatne stymulowanie prostaty może być źródłem znacznego pobudzenia mężczyzny.

--------------------------------------------------------------------------------

Impotencja

Jeżeli niepełne erekcje pojawiają się wyłącznie podczas prób współżycia, a erekcje ranne, dzienne, nocne i w masturbacji są prawidłowe, prawdopodobnie impotencja ma charakter nerwicowy. Pomocne w takich przypadkach mogą być:
- częste próby współżycia
- pomoc ze strony partnerki (ręczne lub oralne pobudzanie członka)
- stosowanie pozycji umożliwiających wprowadzenie do pochwy członka w stanie niepełnej erekcji (kobieta leży na tapczanie, jej stopy są na podłodze, a mężczyzna leży między jej udami)
- poprzedzenie stosunku masturbacją (co sprzyja rozładowaniu zbyt silnego napięcia i podniecenia)
- jeżeli zaburzenia erekcji dotyczą także erekcji rannych, nocnych, dziennych i w trakcie masturbacji, ich przyczyną prawdopodobnie są powody organiczne. Wskazane są: badanie USG miednicy, poziomu testosteronu, protaktyny, cukru i cholesterolu we krwi i udanie się z nimi do specjalisty. Skuteczną metodą leczenia są np. iniekcje do ciał jamistych członka na kilka minut przed stosunkiem.


--------------------------------------------------------------------------------

Wytrysk późniony

W wielu przypadkach pomocna może być partnerka:

1. Może np. przedłużać własną ręką linię pochwy i w trakcie ruchów frykcyjnych ściska ręką penisa partnera
2. Może masować ręką mosznę, jądra partnera w trakcie stosunku
3. Sciskać palcami penisa przy jego nasadzie
4. Pobudzać palcem punkt położony w połowie odległości między członkiem a odbytem partnera
5. Obkurczać pochwę w trakcie ruchów frykcyjnych
6. Stosunek z zaciśniętymi lub skrzyżowanymi nogami partnerki (jeżeli problem wynika z odczuwania nadmiernego luzu w pochwie)

lub:

1. Wypicie przed stosunkiem mocnej herbaty lub kawy (jeżeli problem wynika ze zbyt niskiego ciśnienia tętniczego)
2. Leki o działaniu stymulującym organizm, które można uzyskać na receptę od lekarza
3. Zabiegi (hydroterapia, elektroterapia)
4. Cwiczenia mięśni odbytu

--------------------------------------------------------------------------------

Przedwczesny wytrysk

Oto kilka porad które mogą pomóc:

1. Zwiększenie częstotliwości stosunków prowadzi do opóźnienia wytrysku, co może mieć formę bisowania lub częstszego współżycia
2. Niektórym mężczyznom pomaga wypicie na 10-15 minut przed stosunkiem preparatu ziołowego o działaniu uspokajającym
3. Wypicie lampki alkoholu może mieć podobne działanie, ale nie powinno być to zbyt często powtarzane, ponieważ sprzyja uzależnieniu od alkoholu
4. Można stosować maści lub kremy znieczulające żołądź członka i wydatnie opóźniające wytrysk, lecz wiąże się to z koniecznością użycia prezerwatywy
5. Metoda zmęczenia i kąpieli
6. Metoda wolnego stosunku
7. Przedłużony stosunek "Seria 9" (poniżej)
8. Cwiczenie mięśni odbytu
9. Metody treningowe z udziałem partnerki. Informacje na ten temat można znaleźć w książce pt.: Leczenie zaburzeń seksualnych Zbigniewa Lew - Starowicza wydanej w 1997 r. przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Wykonuje kobieta:

Gdy poczujesz że partner już finiszuje a ty potrzebujesz jeszcze czasu, wykonaj następujące czynności:

1. Sciśnij na 10-30 sek. punkt, w którym worek mosznowy styka się z penisem, po czym lekko pociągnij naskórek w dół (mężczyzna nie tylko przyhamuje wytrysk, ale także zostanie w tobie, pomimo osłabienia wzwodu)
2. Mniej więcej 3 cm poniżej czubka członka znajduje się fałd delikatnej skórki, czyli wędzidełko. Ściśnij je lekko a po kilkunastu sekundach konieczność wytrysku minie.

--------------------------------------------------------------------------------

Przedłużony stosunek

Według taoistycznej koncepcji pobudzanie zakończeń nerwowych lub stref przekazu, przepływu energii ma pozytywny wpływ na związane z nimi organy. Niektóre z tych zakończeń znajdują się także w penisie oraz pochwie. Seria 9 jest ćwiczeniem, którego celem jest masaż stref przepływu energii oraz przedłużenie stosunku płciowego. Seria 9 to 90 pchnięć, płytkich jak i głębokich, wykonanych w następującej sekwencji:

9 płytkich pchnięć oraz 1 głębokie
8 płytkich pchnięć i 2 głębokie
7 płytkich pchnięć i 3 głębokie
6 płytkich pchnięć i 4 głębokie
5 płytkich pchnięć i 5 głębokich
4 płytkie pchnięcia i 6 głębokich
3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich
2 płytkie pchnięcia i 8 głębokich
1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich


--------------------------------------------------------------------------------

Zaburzenia erekcji członka

1. Metoda zakazanego owocu, polegająca na zakazie kontaktów seksualnych przez pewien czas z zaleceniem rozbudowania pieszczot seksualnych
2. Metoda stosunku udowego
3. Metoda ucisku członka tuż przy jego nasadzie


--------------------------------------------------------------------------------

Mięśnie odbytu a głębokość orgazmu

Mało kto wie że orgazm u mężczyzny oprócz wytrysku nasienia, składa się z serii krótkotrwałych skurczy mięśni odbytu. Czym silniej się kurczą, tym większa rozkosz (ile żeście stracili do tej pory). Nie wolno przyspieszać ćwiczeń bo skończy się to bolącymi mięśniami, a nie zamierzonym efektem. Pierwsze efekty widać po około 6 tygodniach.

Trening:

Pierwszy tydzień
Dwa razy dziennie kurczyć mięśnie odbytu i rozluźniać w seriach po 15 razy

Drugi i trzeci tydzień
przez następne dwa tygodnie liczbę skurczeń i rozluźnień zwiększać stopniowo aż do 65

Od czwartego do szóstego tygodnia
mięśnie zacisnąć, policzyć do trzech i powoli rozluźniać. Całość powtarzać 2 razy dziennie, zaczynając od 15 skurczów i dochodząc do 65.

--------------------------------------------------------------------------------

Mięśnie pochwy a stymulacja seksualna

Kurczliwość pochwy ma wielkie znaczenie dla seksualnych odczuć partnerów. Powiększa wrażliwość zmysłową kobiety, zaś w przypadku mężczyzny dostarcza przyjemnych doznań oraz zwiększa erekcje członka. Część kobiet ma silną kurczliwość, inne muszą ją dopiero rozwijać, bowiem była słaba lub obniżyła się np. na skutek porodów. Ćwiczenie mięśni pochwy (mięśnia Kegla inaczej określanego jako mięsień łonowo-guziczny) polega na obkurczaniu mięśni brzucha i miednicy.

Trening:

Pierwszy tydzień:
kurczymy pochwę 3 razy dziennie po 10 razy.

Drugi tydzień:
dodajemy dodatkowe skurcze, 3 razy dziennie po 25 razy.

Trzeci tydzień:
przy każdorazowym oddawaniu moczu przerywać jego strumień i puszczać. Etap ten trwa 4-6 tygodni. Kurczenie mięśnia nie powinno przekraczać 3 sekund, najlepiej aby było przedzielone także 3 sekundowymi przerwami. Następnie kobieta trenuje obkurczanie w trakcie obecności członka w pochwie, przy braku wykonywania ruchów.

Po uzyskaniu oczekiwanego efektu i jeżeli odpowiada to partnerowi, obkurczanie mięśnia może towarzyszyć stosunkowi.

--------------------------------------------------------------------------------

Brak orgazmu pochwowego

Jeżeli kobieta osiąga orgazm podczas pobudzania łechtaczki, a zależy jej na osiąganiu go również w trakcie ruchów frykcyjnych.

1. można sprawdzić szansę "przeniesienia" orgazmu przez trenowanie kurczliwości mięśnia Kegla przez 8 tygodni
2. sprawdzenie, czy w pochwie są ogniska zmysłowe (obszary o intensywnej wrażliwości dotykowej leżące na górnej ścianie pochwy tuż pod pęcherzem moczowym, w dolnym lub górnym sklepieniu pochwy; ich pobudzanie sprzyja osiąganiu orgazmu)
3. poprzez jednoczesne pobudzanie łechtaczki palcem oraz ruchy frykcyjne w pochwie, pobudzać łechtaczkę może sama kobieta lub jej partner
4. szukanie innych form pobudzania pochwy np. ruchy frykcyjne poprzeczne lub okrężne, pozycja "na jeźdźca" i inne warianty pozycji.

--------------------------------------------------------------------------------

Mięśnie pochwy a stymulacja seksualna

Kurczliwość pochwy ma wielkie znaczenie dla seksualnych odczuć partnerów. Powiększa wrażliwość zmysłową kobiety, zaś w przypadku mężczyzny dostarcza przyjemnych doznań oraz zwiększa erekcje członka. Część kobiet ma silną kurczliwość, inne muszą ją dopiero rozwijać, bowiem była słaba lub obniżyła się np. na skutek porodów. Ćwiczenie mięśni pochwy (mięśnia Kegla inaczej określanego jako mięsień łonowo-guziczny) polega na obkurczaniu mięśni brzucha i miednicy.

TRENING:

Pierwszy tydzień:
kurczymy pochwę 3 razy dziennie po 10 razy.

Drugi tydzień:
dodajemy dodatkowe skurcze, 3 razy dziennie po 25 razy.

Trzeci tydzień:
przy każdorazowym oddawaniu moczu przerywać jego strumień i puszczać. Etap ten trwa 4-6 tygodni. Kurczenie mięśnia nie powinno przekraczać 3 sekund, najlepiej aby było przedzielone także 3 sekundowymi przerwami. Następnie kobieta trenuje obkurczanie w trakcie obecności członka w pochwie, przy braku wykonywania ruchów.

Po uzyskaniu oczekiwanego efektu i jeżeli odpowiada to partnerowi, obkurczanie mięśnia może towarzyszyć stosunkowi.

stetos.gif (2546 bytes)Prognoza czterodniowa dla roznych miast w Polsce i wielu kurortow na swiecie.