BLUBIT
Zajmujemy się importem oraz dystrybucją produktów farmaceutycznych.

Droga kariery - jak zostać farmaceutą?

Farmaceutyka to droga, która może otworzyć wiele drzwi Twojej przyszłej kariery. Wbrew pozorom zatrudnienie w aptekach to nie jedyna ścieżka powyższej specjalizacji, ponieważ oprócz tej możliwości na farmaceutów czekają miejsca pracy w szpitalach, agencjach rządowych oraz przemyśle farmaceutycznym.

Hosting House - Tani hosting www
Ciężka przeprawa na uczelni

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni uczelnianych lat może poskutkować możliwością otwarcia własnej apteki, zatrudnieniu w szkolnictwie wyższym, lub dzierżenia posady w zarządach szpitali i innych organizacji. Aby osiągnąć powyższe cele należy mocno popracować nad przyswajaniem specjalistycznej wiedzy z zakresu m.in. chemii, fizyki, biologii, anatomii i fizjonomii. Pięcioletnie studia, które trudnością dorównują studiom medycznym, zakończone zostaną tytułem magistra farmacji. Wysoki poziom wykształcenia jest konieczny z uwagi na bliską zależność i powiązanie ze służbą zdrowia. Nie bez znaczenia jest fakt, iż kandydat na studia farmaceutyczne, oprócz bardzo dobrych wyników nauczania, powinien posługiwać się biegle przynajmniej jednym językiem obcym.

W jaki sposób szukać pracy w charakterze farmaceuty?

Ogłoszenia o pracę to jedna z możliwości wejścia w świat zawodu farmaceuty. Dobrze jednak posiadać aktywne koneksje z osobami poznanymi na studiach lub w toku praktyk, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie bardziej intratnych propozycji z polecenia. Inną formą zatrudnienia jest rekrutacja przez pośredników znajdujących personel dla szpitali oraz punktów farmaceutycznych.

Czym tak właściwie zajmuje się farmaceuta?

Zatrudnienie w aptece wiązać się będzie z realizowaniem recept, sprzedażą wyrobów medycznych, gotowych leków oraz wytwórstwo leków sporządzanych z odpowiednich receptur. Ponadto farmaceuta z tytułem magistra będzie miał w obowiązku odpowiadanie na wszelkie pytania i niejasności klientów odnośnie działania, skutków oraz dawkowania leków. Jeśli znajdziesz zatrudnienie w koncernie farmaceutycznym, Twoim zadaniem będzie produkcja leków oraz nierzadko udział w badaniach nad wytwarzaniem nowych medykamentów.

red. blubit.com.pl